ANATOLİAN AJANS HİZMETİNİZE AÇILDI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Heikki Kovalainen ile Söyleşi

Heikki Kovalainen ile Söyleşi Empty Heikki Kovalainen ile Söyleşi

Mesaj tarafından Heikki_Kovalainen Cuma Ocak 11, 2008 1:37 pm

Bir Vodafone McLaren Mercedes pilotu olmak nasıl bir his?

Heikki Kovalainen: Harika bir duygu, teşekkür ederim. Takım, Kimi ve Mika nedeniyle Finlandiya'da daima populer olmuştu. Bu yüzden ben büyürken, büyük bir McLaren Mercedes bilinci vardı, özellikle de Mika dünya şampiyonasını 2 kere kazandığında. Bu takımın bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyum. Önümüzde yapacak çok iş var ama sabırsızlanıyorum.

Bir yarış pilotu olma konusunda Voda fone McLaren Mercedes ile ne zaman konuşmaya başladın?

HK: İlk önce, kendi pilot planları hakkında Renault tarafından bilgilendirildim. Menejerim ve ben, Formula 1'de bir takım seçenekler araştırdık. Vodafone McLaren Mercedes açıkçası, inanılmaz bir teklifti ve konuşmaya başladık. Ve işte buradayız. Herşeyin sonuca ulaşmasından dolayı memnunum.

Lewis Hamilton ile takım arkadaşı olacaksınız. Lewis'i ne kadar tanıyorsun?

HK: Lewis'i çok iyi tanımıyorum ama 2007 süresince bir takım nedenlerle konuşmuştuk. Gördüğüm ve duyduğum kadarıyla iyi biri.

Lewis uzun zamandır takımla beraberdi ve sonuç olarak takım ve idare ile güçlü bir ilişkiye sahip. SEnin takıma yerleşmene bunun etkisi olacağı konusunda endişen var mı?

HK: Hayır. Bu, benim takımla ilişkimi inşa edişime ve etrafımdaki insanlara bağlı. Herkesin benim katılmamdan heyecan duyduğunu biliyorum. Bu yüzden sorun olacağını düşünmüyorum. Şimdiye kadar beni şaşkına çeviren tek şey, takımın ne kadar profesyonel ve adanmış olmasıydı. Bana en iyi fırsatı vermek için çok sıkı çalışacaklarını biliyorum. Ayrıca 2007 sezonundan sonra pilotlar arasında eşitliğe sadık kalma konusunda herhangi bir şüphenin olduğunu düşünmüyorum ve bunu severim.

McLaren Teknoloji Merkezi'ni ilk kez ne zaman ziyaret ettin ve ilk etki ne oldu?

HK: İlk kez McLaren Teknoloji Merkezi'ne gelişimde sadece nefesim kesilmişti. Oradan fotoğraf ve filmleri görmüştüm ama bu durum, aslında oraya vardığınızda sizi "vay canına" etkisine hazırlamıyor. Etrafa bakmaya başladığınızda bu ilk intibaya sahip oluyorsunuz ve sonrasında atmosferi hissetmeye başlıyorsunuz. McLaren Teknoloji Merkezi'ni ilk kez sadece bir kaç gün önce ziyaret ettim.

Vodafone McLaren Mercedes, 2007'de pist dışında zor bir yıl geçirdi. Bu tip şeyler seni bir pilot olarak endişelendiriyor mu ve senin kararına herhangi bir şekilde etki etti mi?

HK: Ben, aracı kullanmak için alındım ve politik bir hayvan değilim. 2007'de açıkçası çok şey oldu ama benim için hakkında konuşacak bir şey değil. Ben sadece, takımla beraber eğlenceli ve rekabetçi bir geleceği dört gözle bekliyorum.

Açıkçası Renault'taki eski takım arkadaşın Fernado Alonso ve Vodafone McLaren Mercedes ortaklığı işe yaramadı. Bu seni endişelendiriyor mu?

HK: Hiç önemsemiyorum. Fernando ve takımla ilgili neyin yanlış olduğu konusunda yargılamak benim işim değil ve gerçekten ilgilenmiyorum. Bütün söyleyebileceğim, kendi fırsatımla ilgili nasıl hissettiğim ve gerçekten mutlu ve heyecanlı olmam.

2008'de dünya şampiyonluğunu kazanabileceğini düşünüyor musun?

HK: Her pilot bir yarışa ve bir dünya şampiyonluğuna, kazanabileceğine inanarak girer ve tabii ki ben de öyle. Bununla beraber gidilecek uzun bir yol var ve şu anda, sadece kendimi yeni araca ve takıma alıştırmayı dört gözle bekliyorum

Heikki_Kovalainen
ajans moderetörü
ajans moderetörü

- Similar topics